Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 20 Październik 2021        Imieniny obchodzą: Ireny, Kleopatry, Jana

Filia w Racławicach

„To, co najbardziej lubię…Rodzina” oraz „Alberta szuka miłości” - dwa spotkania z książkami w ramach DKK dla dzieci z Przedszkola Samorządowego w Racławicach
19.02.2019

W słoneczny wtorek w naszej bibliotece, wśród przybyłych dzieci z Samorządowego Przedszkola w Racławicach, zagościły rozgrzewające serce uczucia miłości, sympatii koleżeńskiej i ciepła rodzinnego. Spotkanie nawiązywało tematycznie do niedawno obchodzonych 14 lutego WALENTYNEK - corocznego święta zakochanych, którego nazwa pochodzi od św. Walentego wspominanego tego dnia w Kościele katolickim. Rozpoczęliśmy od głośnego czytania książeczki „To, co najbardziej lubię…Rodzina” autorstwa Trace Moroney z Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci. Książka pięknie ukazała rzeczy, które dziecko może z wielką radością robić z rodzicami. Opierała się na codziennych doświadczeniach kilkulatka tj. wspólne spędzanie czasu z dzieckiem, otaczanie go miłością i opieką, która sprawia, że czuje się ono kochane, rozumiane, bezpieczne i akceptowane. Drugie spotkanie z książką z DKK dla dzieci dotyczyło pozycji „Alberta szuka miłości”, której autorem jest Andrea Hebrock i Isabel Abedi. Historia dwóch myszek w przystępny sposób przybliżała dzieciom tematykę sympatii pomiędzy rówieśnikami i pierwszych doświadczeń szczęścia z obecności drugiej osoby. Nasze radosne spotkanie zakończyliśmy wspólnymi zabawami ruchowymi, okrzyków radości nie było końca.
Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy ciepło do częstych odwiedzin w bibliotece:)

di.jpg
dk.jpg
2011 To, co najbardziej lubię…Rodzina” oraz „Alberta szuka miłości” DKK dla dzieci w Racławicach 19.02.2019.
Powered by Joomla 1.7 Templates