Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 4 Grudzień 2021        Imieniny obchodzą: Barbara, Bernard, Krystian

Aktualności

Spotkanie DKK
 Rozmowy o książce „Pozdrawiam i przepraszam” Fredericka Backmana

3.12.2018 r.

3 grudnia odbyło się ostatnie już w tym roku spotkanie DKK w Bibliotece w Jerzmanowicach. Rozmawialiśmy o książce „Pozdrawiam i przepraszam” Fredericka Backmana. To opowieść wydawałoby się o zwykłych ludziach, a jednak niezwykłych, mieszkających w tym samym budynku. Napisana z punktu widzenia ośmioletniej Elsy, niezwykle bystrej, chwilami przemądrzałej dziewczynki. Elsą zajmuje się babcia, która jest inna, znacznie odbiega od statystycznej babci. Ma siedemdziesiąt siedem lat i jest szalona. Nocami Elsa i Babcia udają się do świata bajek – do Kraju-Między-Snem-A-Jawą i do królestwa Miamas. Jednak babcia umiera. Zostawia Elsie listy do mieszkańców domu, w którym mieszkają. Zadaniem Elsy jest ich odnaleźć i dostarczyć te listy. Wędrując od osoby do osoby, siedmiolatka poznaje ich wzajemne relacje, ich związki z Babcią oraz uczy ich wzajemnej sympatii dla pozostałych mieszkańców. To mądra, poruszająca, zabawna i jednocześnie wzruszająca książka. Zachęcamy do jej przeczytania.
Nasze spotkanie zakończyliśmy robieniem świątecznych aniołków, według pomysłu przygotowanego specjalnie na tę okazję przez naszą koleżankę Marię Szlachetkę. Pomysł zrobienia aniołka spodobał się klubowiczkom, które z zapałem przystąpiły do pracy. Efekty można zobaczyć na zdjęciach.

 

di.jpg
dk.jpg
2011 Spotkanie DKK 3.12.2018.
Powered by Joomla 1.7 Templates