Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 27 Październik 2021        Imieniny obchodzą: Iwony, Sabiny, Wincentego

Programy

                             


Powiatowa i Gminna Biblioteka Publiczna w Jerzmanowicach
razem z
Ośrodkiem KARTA w ramach Programu Rozwoju Bibliotek tworzyCyfrowe Archiwum Tradycji Lokalnej (CATL).

 Nadrzędnym celem projektu jest ocalić przeszłość lokalnej społeczności, zrozumieć ją, docenić i podzielić się nią z innymi. Zadaniem biblioteki jest aktywizacja lokalnego społeczeństwa, by wspólnymi siłami chronić przed zapomnieniem, pielęgnować i upowszechniać „dokumenty” lokalnej historii
i tradycji. Mogą nimi być fotografie, dokumenty urzędowe, wspomnienia, pamiętniki, listy, itp. - wszystko to, co bezpośrednio ma związek z naszą „małą ojczyzną”.
Dzięki temu pamięć o naszej lokalnej historii i tradycji ma szansę przetrwać i zostać poznaną przez miliony użytkowników na całym świecie.

 

Zwracamy się do wszystkich, którzy posiadają w swoich domowych albumach stare fotografie, listy, pamiętniki, dokumenty i chcieliby je udostępnić do celów naukowych uczniom, studentom, historykom i regionalistom.

 

Pozyskane od Państwa materiały zostaną zeskanowane i od razu zwrócone właścicielom. Pragniemy podkreślić, że stworzenie cyfrowej kopii dokumentu
w żaden sposób nie wpływa na stan dokumentu pierwotnego, a pozwala go ocalić od zapomnienia. Po
zdigitalizowaniu materiały zostaną udostępnione na internetowych stronach CATL, w specjalnie utworzonych zakładkach dla każdej z miejscowości.

 Zwracamy się z prośbą do mieszkańców Gminy Jerzmanowice-Przeginia o pomoc w zachowaniu dla przyszłych pokoleń naszej historii i tradycji.

 Prosimy o kontakt z Biblioteką Tel. 12 389 50 43
 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

 

di.jpg
dk.jpg
2011 Cyfrowe Archiwum Tradycji Lokalnej (CATL) - tworzone od 2013 roku.
Powered by Joomla 1.7 Templates