Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 4 Grudzień 2021        Imieniny obchodzą: Barbara, Bernard, Krystian

Programy

 

Projekt "WIRTUALNA GALERIA RZEŹBY"

Projekt realizowany w ramach drugiej edycji
programu Rzeczpospolita Intermetowa
w okresie październik 2007 do marca 2008 r.Powiatowa i Gminna Biblioteka Publiczna w Jerzmanowicach w ramach drugiej edycji programu Rzeczpospolita Intermetowa uzyskała grant w wysokości 15 000 złotych na realizację projektu Wirtualnej Galerii Rzeźby, która będzie internetowym serwisem promującym lokalne rzemiosło. Trwałym efektem realizacji projektu będzie strona internetowa zawierająca informacje o lokalnych twórcach oraz ich wytworach.

Nasz sukces to nie tylko zwycięstwo w konkursie grantowym i pozyskanie 15.000 zł. Otrzymaliśmy również nowy sprzęt w postaci: aparatu cyfrowego, rzutnika multimedialnego, oraz 5 używanych zestawów komputerowych. Za otrzymane środki zakupiliśmy kamerę cyfrową. Otrzymany sprzęt służy do przygotowania materiałów na stronę WGR oraz do bieżącej dokumentacji realizowanych zadań. Przy pomocy aparatu fotograficznego wykonujemy zdjęcia eksponatów do prezentacji na stronie WGR; kamerą cyfrową rejestrujemy wydarzenia związane z projektem WGR oraz technologię produkcji rzeźby w drewnie. Rzutnik natomiast posłuży do upowszechniania wiedzy o projekcie poprzez multimedialne prezentacje efektów działań.

Jednym z priorytetów realizowanego projektu Wirtualnej Galerii Rzeźby jest promocja wyrobów lokalnych rzemieślników, o której - dzięki możliwościom internetu - dowiedzą się mieszkańcy gminy oraz innych regionów kraju. Spodziewamy się, że tworzona strona internetowa przyniesie korzyść poszczególnym twórcom, którzy zapewne będą mogli rozszerzyć swoją działalność, a pozostali uczestnicy projektu, szczególnie młodzież szkolna, poznają historię i twórców lokalnego rzemiosła przez co zacieśnią swoje związki z małą ojczyzną.

W celu realizacji projektu powstała w naszej gminie lokalna Grupa Działania, której członkowie czuwają nad realizacją projektu oraz zajmują się jego upowszechnianiem wśród pozostałych mieszkańców. Szczególnie liczymy na młodzież szkolną, która staramy się włączać do współpracy poprzez udział w organizowanych konkursach: na logo Wirtualnej Galerii Rzeźby, konkursie rysunkowym "Galeria rzeźby w drewnie w obrazkach" oraz w konkursie organizowanym pod hasłem "Poznajmy się" mającym na celu przeprowadzanie wywiadów z rzemieślnikami i twórcami ludowymi. Zebranymi materiałami wypełnimy tworzoną stronę internetową Wirtualnej Galerii Rzeźby przygotowywaną pod adresem:

http://www.wgrwd.com

Ekspozycja rzeźby w drewnie

Stale powiększa się ekspozycja rzeźby w drewnie w Bibliotece.

Zapraszamy do jej oglądania.

Do tej pory na tworzoną ekspozycję rzeźbę przekazali:

Zygmunt Ferdek, Henryk Furman, Krystyna Furman, Elżbieta Latoś, Edward Mrozowski, Leokadia Nabagło, Maria Sandecka, Janusz Siemek, Stanisław Skrzypek, Edward Szarota, Maria Szlachetka, Janusz Szlachta, Stanisław Szlachta, Andrzej Śladowski, Ryszard Woźniak, Krzysztof Zaporowski.

Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy za przekazywane eksponaty. Jednocześnie zwracamy się ponownie z prośbą do wszystkich mieszkańców o przekazywanie do Biblioteki wyrobów rzeźby w drewnie, zarówno tych wytwarzanych obecnie, jak i przed wielu laty oraz różnego rodzaju nieużywanych narzędzi związanych z tym rzemiosłem.

di.jpg
dk.jpg
2011 Wirtualna Galeria Rzeźby - 2007/2008 rok.
Powered by Joomla 1.7 Templates