Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 27 Październik 2021        Imieniny obchodzą: Iwony, Sabiny, Wincentego

Programy

W ramach II rundy programu Rozwoju Bibliotek
- instalacja sprzętu w filiach Biblioteki

 

 

Powiatowa i Gminna Biblioteka Publiczna w Jerzmanowicach zakwalifikowała się do II rundy Programu Rozwoju Bibliotek jako Biblioteka partnerska wraz Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną w Alwerni i Biblioteką i Ośrodkiem Animacji Kultury w Gołczy. Biblioteką wiodąca w jest Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie.

W ramach realizacji projektu 13 i 14 października do 3 filii bibliotecznych na terenie gminy w miejscowościach Przeginia, Racławice oraz w Sąspowie dostarczono po jednym zestawie komputerowym i urządzeniu wielofunkcyjnym. Stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu są  przeznaczone dla osób korzystających z usług biblioteki. Dodatkowo do wszystkich 4 bibliotek otrzymaliśmy aparaty cyfrowe, które będą wykorzystywane do dokumentowania działalności bibliotek. Dostarczony sprzęt można zobaczyć w naszej galerii zdjęć lub bezpośrednio w każdej  z filii.  Zapraszamy

zobacz galerię zdjęć

Sprzęt komputerowy do bibliotek dostarczyła Firma Talex – partner technologiczny Programu Rozwoju Bibliotek.

Program Rozwoju Bibliotek to ogólnopolskie przedsięwzięcie, którego celem jest wzmocnienie potencjału bibliotek publicznych znajdujących się na wsiach i w małych miastach. Dzięki programowi nowoczesne i aktywne biblioteki ułatwią mieszkańcom pełne uczestnictwo w życiu społecznym i gospodarczym. Biblioteki będą mogły otrzymać granty na realizację swoich pomysłów i współpracować z organizacjami pozarządowymi przy realizacji szeregu projektów. Ponadto te placówki, które do tej pory nie skorzystały z oferty Grupy TP SA „Biblioteki z Internetem TP”, będą mogły zostać bezpłatnie podłączone do sieci.

Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do korzystania z usług biblioteki, w tym do korzystania z nowych zestawów komputerowych.

di.jpg
dk.jpg
2011 Program Rozwoju Bibliotek - instalacja sprzętu w filiach-2011 r..
Powered by Joomla 1.7 Templates