Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 4 Grudzień 2021        Imieniny obchodzą: Barbara, Bernard, Krystian

Programy

Powiatowa i Gminna Biblioteka Publiczna w Jerzmanowicach zakwalifikowała się do II rundy Programu Rozwoju Bibliotek jako Biblioteka partnerska wraz Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną w Alwerni i Biblioteką i Ośrodkiem Animacji Kultury w Gołczy. Biblioteką wiodąca jest Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie. Z terenu Powiatu Krakowskiego do II rundy Programu Rozwoju Bibliotek zakwalifikowały się 3 biblioteki: MBP w Skawinie (biblioteka wiodąca) GBP w Wawrzeńczycach (biblioteka partnerska) i PiGBP w Jerzmanowicach (biblioteka partnerska).

Program Rozwoju Bibliotek to ogólnopolskie przedsięwzięcie, którego celem jest wzmocnienie potencjału bibliotek publicznych znajdujących się na wsiach i w małych miastach. Dzięki programowi nowoczesne i aktywne biblioteki ułatwią mieszkańcom pełne uczestnictwo w życiu społecznym i gospodarczym. Biblioteki będą mogły otrzymać granty na realizację swoich pomysłów i współpracować z organizacjami pozarządowymi przy realizacji szeregu projektów. Ponadto te placówki, które do tej pory nie skorzystały z oferty Grupy TP SA „Biblioteki z Internetem TP”, będą mogły zostać bezpłatnie podłączone do sieci.

Program jest zaplanowany na pięć lat – rozpoczął się w 2009 roku i potrwa do roku 2013. Swoim zasięgiem obejmie ponad połowę bibliotek znajdujących się na wsiach i w małych miastach – ponad 3300 placówek. Budżet Programu to 28 milionów dolarów. Środki te są przeznaczane na wyposażenie bibliotek w sprzęt informatyczny, cykl praktycznych szkoleń, wzmacnianie środowiska bibliotecznego, promocję bibliotek.

Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.


Szczegółowe informacje o programie i wynikach naboru, a także pełna lista aplikujących bibliotek wraz z otrzymaną punktacją na stronie: www.biblioteki.org .

di.jpg
dk.jpg
2011 Program Rozwoju Bibliotek - 2011 rok.
Powered by Joomla 1.7 Templates