Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 27 Październik 2021        Imieniny obchodzą: Iwony, Sabiny, Wincentego

Programy

Dzieje się! kolejny – „Para-buch! Książka w ruch!”- nowy projekt realizowany przez bibliotekę

 

Powiatowa i Gminna Biblioteka Publiczna w Jerzmanowicach znalazła się wśród 100 bibliotek z pięciu województw, które biorą udział w projekcie „Para-buch! Książka w ruch!”.
„Para-buch! Książka w ruch!” to projekt łączący w sobie promocję książki popularnonaukowej, rozbudzanie wśród młodszych dzieci ciekawości świata, rozwój ich umiejętności językowych i kształtowanie nawyku czytania.
Wraz z bibliotekami w pięciu pilotażowych województwach będziemy organizować spotkania z literaturą popularnonaukową, połączone z działaniami edukacyjnymi i animacyjnymi dla dzieci w wieku 3-10 lat. Będą gry, zabawy i eksperymenty. Prowadzone zajęcia będą obejmowały głośne czytanie książek popularnonaukowych oraz działania popularyzujące książki i wiedzę w zakresie dziedzin STEM (matematyki, technologii czy nauk przyrodniczych).
Edycję pilotażową projektu „Para-buch! Książka w ruch!” realizuje Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego we współpracy z niemiecką fundacją Deutsche Telekom Stiftung.

di.jpg
dk.jpg
2011 „Para-buch! Książka w ruch!” - nowy projekt realizowany przez bibliotekę .
Powered by Joomla 1.7 Templates