Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 27 Październik 2021        Imieniny obchodzą: Iwony, Sabiny, Wincentego

Programy

Program "Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2016"

Powiatowa i Gminna Biblioteka Publiczna w Jerzmanowicach informuje, że nasz projekt pt. „E-biblioteka – nowe możliwości biblioteki w Jerzmanowicach” zakwalifikował się do programu Instytutu Książki pt. "Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2016". Projekt uzyskał dofinansowanie na zakup 9 komputerów i urządzenia wielofunkcyjnego do Biblioteki głównej oraz filii w wysokości 30 tys. zł. Gmina Jerzmanowice-Przeginia dofinansuje nasz projekt kwotą w wysokości 5.7 tys. zł.
Program „Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2016” został stworzony z myślą o rozwoju bibliotek publicznych. Chodzi przede wszystkim o to, by biblioteki przekształcały się w centra integrujące lokalne społeczności i odpowiadały na oczekiwania różnych grup wiekowych.
Celem programu jest podniesienie standardu bibliotek poprzez wyposażenie ich w nowoczesny sprzęt komputerowy umożliwiający korzystanie z zasobów cyfrowych, a bibliotekarzom katalogowanie zbiorów bibliotecznych i udostępnianie ich online oraz zwiększenie poziomu atrakcyjności usług bibliotecznych, poprzez odpowiednie wyposażenie bibliotek.

di.jpg
dk.jpg
2011 Program "Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2016".
Powered by Joomla 1.7 Templates