Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 20 Październik 2021        Imieniny obchodzą: Ireny, Kleopatry, Jana

W październiku w bibliotece gościć będzie wystawa fotografii Natalii Figiel pt. "Transylwańskie drogi, bukowińskie ścieżki".

Wystawę wypożyczono z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie. Organizatorem wystawy jest Województwo Małopolskie.

Wystawę można oglądać od 1 do 31 października 2008 r. w siedzibie Biblioteki w Jerzmanowicach.

NATALIA FIGIEL - absolwentka geografii na Uniwersytecie Jagiellońskim, przewodnik górski beskidzki. Od lat zafascynowana Rumunią. Piękno i specyfikę rumuńskich gór, wsi i miast stara się uwiecznić na fotografiach tak, aby za ich pomocą kogoś jeszcze zarazić rumuńskim wirusem. Niniejsza wystawa powstała, aby przybliżyć mieszkańcom Małopolski obraz kraju, który w świadomości większości z nas maluje się wciąż jako biedny i niebezpieczny. Tymczasem tajemniczy klimat rumuńskich gór, malownicze miasta i wioski, jedyne w swoim rodzaju miejsca oraz gościnni mieszkańcy przyciągają coraz większe rzesze gości z całego świata.

di.jpg
dk.jpg
2011 Zapraszamy na wystawę fotografii "Transylwańskie drogi, bukowińskie ścieżki" Natalii Figiel.
Powered by Joomla 1.7 Templates