Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 20 Październik 2021        Imieniny obchodzą: Ireny, Kleopatry, Jana

Spotkanie autorskie z Anną Onichimowską

zobacz galerię

Młodzieżowy Dyskusyjny  Klub Książki w Jerzmanowicach zaprasza na spotkanie autorskie Anną Onichimowską, autorką książek dla dzieci i młodzieży w dniu 21.10.2008r. tj. wtorek o godz. 11.00 w siedzibie Powiatowej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Jerzmanowicach


Anna Onichimowska

Poetka, prozaik, autorka książek dla dzieci i młodzieży, przewodnicząca polskiej sekcji IBBY (International Board on Books for Young People), a także członek Kapituły Konkursu. Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim. W twórczości literackiej Onichimowska debiutowała w 1976 wierszami dla dorosłych, zamieszczonymi na łamach Sztandaru Młodych, a następnie Kultury. Współpracuje z Polskim Radiem, jest autorką wielu słuchowisk dla Teatru Radiowego, pracuje jako redaktor. Dla dzieci wydała: zbiór wierszy Gdybym miał konia, 1980, Skąd się wzięło jabłko, 1980 - krótkie opowiadanie dla młodszych dzieci, opowiadające na tytułowe pytanie na przykładzie opowieści o dziewczynce, która z ojcem sadzi jabłonkę. Za książkę Dobry potwór nie jest zły otrzymała w 1996 roku Literacką Nagrodę im.K. Makuszyńskiego dla najlepszej książki dla dzieci roku 1995.Wiele książek wydanych jest systemem Braille'a i nagranych na kasety magnetofonowe,  dla niewidomych dzieci.
W trakcie spotkania możliwy będzie zakup jednej z książek autorki pt. "Dziesięć stron świata".

Wszystkich, którzy interesują się literaturą i chętnie podzielą się uwagami na temat czytanych książek serdecznie zapraszamy do udziału w Dyskusyjnych Klubach Książki.

 

di.jpg
dk.jpg
2011 Spotkanie autorskie z Anną Onichimowską.
Powered by Joomla 1.7 Templates