Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 20 Październik 2021        Imieniny obchodzą: Ireny, Kleopatry, Jana

Po raz kolejny miało miejsce Forum Bibliotekarzy Powiatu Krakowskiego, które odbyło się w dniu 18 maja 2009 r. w siedzibie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie. Tym razem tematem przewodnim konferencji było hasło "Co nowego w bibliotekach".

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 10.00. przywitaniem zgromadzonych gości przez wójta Gminy Jerzmanowice-Przeginia Adama Piaśnika oraz Dorotę Furman dyrektor Powiatowej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Jerzmanowicach.

Po oficjalnym powitaniu, Józef Krzyworzeka starosta powiatu krakowskiego wręczył listy gratulacyjne wszystkim bibliotekarzom obchodzącym kolejne jubileusze pracy zawodowej.

Następnie dyrektor Instytutu Książki, Grzegorz Gauden przedstawił program rozwoju bibliotek "Biblioteka plus – cele i założenia programu", który wywołał wśród bibliotekarzy ożywioną dyskusję.

Natomiast Maria Cibicka wicedyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, wprowadziła słuchaczy w świat nowoczesnych usług bibliotecznych wykładem "Biblioteka w biegu, czyli o usługach 2.0". Pani dyrektor mówiła o różnych formach komunikowania: udzielania informacji poprzez strony internetowe bibliotek; korzystanie z różnego rodzaju blogów, czatów; o udziale bibliotekarzy w forach recenzenckich. Wspominała jak bardzo istotne jest obecnie skomputeryzowanie procesów bibliotecznych, digitalizowanie zbiorów, a zwłaszcza własnych regionaliów.

Z kolei o ciekawych pomysłach marketingowo-promocyjnych Biblioteki w Wielkiej Wsi" opowiedziała Joanna Patej p.o. dyrektora tej biblioteki. Pani Patej pokazała nam kolorowe karty czytelnika oraz naklejki przyklejane na kartach czytelnika za wypożyczenie książeczki jako przykład zachęcania najmłodszych do korzystania z usług biblioteki. Z okazji Dnia Dziecka za każdą wypożyczoną książkę dziecko otrzymuje los, spośród których część wygrywa. Opowiedziała też o różnych sposobach zachęcania starszych osób do odwiedzania biblioteki, a w tym: konkursy, spotkania autorskie, nagroda dla 1000 czytelnika itp.

Na zakończenie Forum głos zabrał Julian Zinkow, autor znanego przewodnika "Wokół Krzeszowic i Alwerni – wśród podkrakowskich dolinek".

zobacz galerię

di.jpg
dk.jpg
2011 Forum Bibliotekarzy Powiatu Krakowskiego -18.05.2009r..
Powered by Joomla 1.7 Templates