Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 20 Październik 2021        Imieniny obchodzą: Ireny, Kleopatry, Jana

Powiatowa i Gminna Biblioteka Publiczna w Jerzmanowicach serdecznie zaprasza do obejrzenia wystawy fotografii „Tunezja - brama Orientu” autorstwa Anny i Henryka Szaleńców - miłośników podróży, fotografii i filmowania. Dzięki niej mamy możliwość odbycia podróży do fascynujących miejsc i poznania odmiennej cywilizacji.
Większość terenu Tunezji jest nizinna, na północy i wschodzie występują równiny przybrzeżne. Północne wybrzeże jest skaliste, wschodnie zaś piaszczyste, tu koncentrują się głównie turystyczne ośrodki wypoczynkowe. Na północy ciągną się wschodnie pasma gór Atlasu, rozdzielone doliną rzeki Madżary. Jest to jedyna stała największa rzeka Tunezji. Na południu znajdują się dwa duże słone jeziora , poniżej tych jezior jest kawałek Sahary – piaszczysta pustynia zwana Wielkim Ergiem Wschodnim, podzielona płaskimi górami, gdzie mieszkają plemiona Berberów. W południowych oazach dobrze rosną palmy daktylowe, drzewa cytrusowe, figowce, banany, tytoń i warzywa.

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania wystawy od 1 czerwca do 31 sierpnia 2009 r. w siedzibie biblioteki.

di.jpg
dk.jpg
2011 Zapraszamy na wystawę - "Tunezja -brama Orientu" Anny i Henryka Szaleńców.
Powered by Joomla 1.7 Templates