Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 20 Październik 2021        Imieniny obchodzą: Ireny, Kleopatry, Jana

Dyskusyjne Kluby Książki

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki – K. Tomczyk „Dzieje wsi i parafii Sąspów”

 

zobacz galerię zdjęć

We wrześniu swoją premierę miała książka pana Kazimierza Tomczyka „Dzieje wsi i parafii Sąspów”. Jest to kolejne opracowanie historyczne, dotyczące wsi z terenu Gminy Jerzmanowice-Przeginia. Wydarzenie to stało się przyczynkiem do zorganizowania kolejnego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki.

Początek października okazał się dla nas łaskawy. Piękna pogoda pozwoliła nam cieszyć się urokami zmodernizowanego centrum wsi Sąspów. Początek spotkania miał jednak miejsce przy kościele p.w. św. Katarzyny. Wszyscy byli pod urokiem niewielkiego, ale zadbanego i pięknego wnętrza. Z placyku przed kościołem rozpościera się piękna panorama na część zachodnią Gminy, gdyż kościół znajduje się na skałce w centrum wsi. Po zwiedzeniu kościoła dalsza część spotkania odbyła się w urokliwej altanie, która zdobi polanę przed remizą, a także umila czas mieszkańców, którzy mają ochotę spędzić chwile przy ognisku.

Pan Kazimierz przytoczył ważniejsze fakty z historii wsi i parafii, a także zainteresował wszystkich ciekawymi anegdotami. W ten sposób zachęcił uczestników spotkania do przeczytania jego książki i uzupełnienia informacji o Sąspowie. Wszyscy mogli uczynić to od razu po powrocie do domu, ponieważ pan Kazimierz sprezentował każdemu egzemplarz książki „Dzieje wsi i parafii Sąspów” z autografem.

Panu Kazimierzowi Tomczykowi serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzone popołudnie i ciekawe opowieści!

Wszystkim polecamy książki pana Tomczyka, które dostępne są w Bibliotekach na terenie Gminy.

di.jpg
dk.jpg
2011 Spotkanie DKK – K. Tomczyk „Dzieje wsi i parafii Sąspów” 2.10.2015 r..
Powered by Joomla 1.7 Templates