Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 20 Październik 2021        Imieniny obchodzą: Ireny, Kleopatry, Jana

Dyskusyjne Kluby Książki

„Nigdy przenigdy” Sary Shepard
na spotkaniu MDKK 1.09.2015

 

Wrzesień wszystkim kojarzy się z końcem beztroskich dni, początkiem nowego roku szkolnego, nowych obowiązków. Sporo też zmienia się w życiu naszych klubowiczek Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki. Znalazły one jednak czas, by spotkać się i porozmawiać o niedawno przeczytanej książce Sary Shepard „Nigdy przenigdy”.

Jest to druga część cyklu „The Lying Game”. Stąd też większość dziewcząt rozpoczęła czytanie od pierwszej książki z 4-częściowej serii. Fabuła wszystkich części związana jest z siostrami bliźniaczkami, z których jedna zginęła w tajemniczych okolicznościach. Po odkryciu tej przerażającej prawdy druga z sióstr próbuje dowiedzieć się, co stało się z jej siostrą. Pomaga jej w tym fakt, że całe otoczenie zaginionej nie ma pojęcia o tym, że właściwie to nie jest to ta sama siostra. Wszystkie klubowiczki zgodnie przyznały, że niemożliwością jest niedokończenie całości cyklu. Kolejne części kończą się w tak zaskakujący sposób, że od razu ciekawość każe sięgnąć po ciąg dalszy. Dziewczęta zauważyły też pewne podobieństwa z wcześniejszą serią autorstwa Sary Shepard „Pretty Little Liars”. Historia co prawda jest lekko nieprawdopodobna, ale wciągająca, a to głównie zaważyło nad zgodnym poleceniem jej swoimi rówieśnikom.

Wszystkim klubowiczkom serdecznie dziękujemy za aktywny udział w spotkaniach MDKK. Młode osoby zainteresowane dzieleniem się swoimi spostrzeżeniami na temat książek przy filiżance pysznej kawy/czekolady/herbaty/ soku zapraszamy do kontaktu z bibliotekarzem.

Na kolejne spotkanie zapraszamy już w październiku!

di.jpg
dk.jpg
2011 „Nigdy przenigdy” Sary Shepard na spotkaniu MDKK 1.09.2015.
Powered by Joomla 1.7 Templates