Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 20 Październik 2021        Imieniny obchodzą: Ireny, Kleopatry, Jana

Dyskusyjne Kluby Książki

Czerwcowe spotkanie MDKK
z książką M. Fox „Paulina w orbicie kotów”

 

Pogoda ostatnich dni nie sprzyja opalaniu, choć to już koniec czerwca i wakacje niebawem. Najlepszym sposobem na zagospodarowanie wolnego czasu jest oczywiście czytanie, o czym doskonale wiedzą dziewczęta z Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki.

Na ostatnim spotkaniu tematem dyskusji była książka Marty Fox „Paulina w orbicie kotów”. Nawiązuje ona do wcześniejszych książek autorki „Magdy.doc” i „Pauliny.doc”. Tym razem historia rozpoczyna się tajemniczym wyznaniem: „Mam dwóch tatusiów”. W trakcie czytania okazuje się, że ojciec Pauliny, który ją wychowuje jest jednocześnie jej biologicznym dziadkiem. W książce przewijają się „Kocie wiadomości” – fragmenty bloga, prowadzonego przez Paulinę.

Opinie i uwagi uczestniczek MDKK były różnorodne. Niektóre z dziewczyn historia Pauliny zupełnie nie urzekła, część była nią zachwycona. Oto niektóre z krótkich recenzji dziewcząt:

Książka pt. „Paulina w orbicie kotów” Marty Fox podobała mi się. Opowiada o problemach nastolatków, ich tajemnicach, pierwszych przejawach miłości. Książkę polecam innym!”

Książka „Paulina w orbicie kotów” Marty Fox nie zaskoczyła mnie pozytywnie. W porównaniu do innych książek młodzieżowych nie czytało jej się łatwo. Osobiście myślę, że ta powieść mogłaby bardziej spodobać się osobie dorosłej, która lubi książki o problemach.

Wszystkie młode osoby zainteresowane uczestniczeniem w Dyskusyjnym Klubie Książki
zapraszamy do kontaktu z bibliotekarzem!

Następne spotkanie już w lipcu!

di.jpg
dk.jpg
2011 Czerwcowe spotkanie MDKK z książką M. Fox „Paulina w orbicie kotów”.
Powered by Joomla 1.7 Templates