Filia w Racławicach
Wszystko co dobre szybko się kończy - a w szczególności ferie - czas odpoczynku od obowiązków szkolnych.
Jednak najważniejsze są miłe wspomnienia, a tych z pewnością uczestnikom ferii zimowych
z książką w Bibliotece nie będzie brakowało.
Pierwszy dzień ferii wspominaliśmy pierwszą damę poezji Wisławę Szymborską i czytaliśmy wiersze m.in. „Nic dwa razy”, „Miłość szczęśliwa”, „ Miłość od pierwszego wejrzenia” oraz czytaliśmy wiersze związane ze świętem Św. Walentego i wykonaliśmy walentynki.
Uczestnicy ferii mogli także obejrzeć prezentacje multimedialną dzięki której poznali życie
i twórczość Janusza Korczaka
W czasie ferii odbyły się konkury m. in. konkurs wiedzy pt: „Co wiesz o Januszu Korczaku?” oraz konkurs plastyczny.
Laureatami konkursu pt: Co wiesz o Januszu Korczaku? zostali:
I miejsce: Agnieszka Skotniczna
II miejsce: Katarzyna Skotniczna
III miejsce: Aleksandra Kozioł
natomiast w konkursie plastycznym
I miejsce: Daniel Synowiec
II miejsce: Nikola Sosur
III miejsce: Magdalena Kaleta
Podczas ferii dzieci podróżowały po baśniowych krainach, w których spotkały bohaterów tych znanych i mniej znanych oraz poznawali postacie z różnych bajek i wykonywali ilustracje do przeczytanych bajek i baśni. Dużym zainteresowaniem wśród uczestników cieszył się konkurs sprawnościowy "Mistrz szybkiego pisania na klawiaturze". Nie zabrakło też zabaw przy grach planszowych i komputerowych.
Kolejne dni ferii z książką mijały a dzieci bawiły się w najlepsze! Każdego dnia przychodziły na zajęcia z uśmiechem na twarzy, który dla bibliotekarza prowadzącego zajęcia był najlepszym podziękowaniem i uznaniem.
Wszystkie prace wykonywane przez uczestników ferii można zobaczyć w Bibliotece.
Zapraszamy !!!