Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 4 Grudzień 2021        Imieniny obchodzą: Barbara, Bernard, Krystian

Programy

 

  Akademia Orange dla bibliotek

 

Powiatowa i Gminna Biblioteka Publiczna w Jerzmanowicach również  w 2011 roku bierze udział w programie „Akademia Orange dla Bibliotek”. Dzięki uczestnictwu w programie, grupa TP sfinansuje PiGBP w Jerzmanowicach oraz w 3 Filiach roczny dostęp do Internetu. Celem programu jest wzmocnienie informacyjnej i społecznej roli bibliotek publicznych. Ideą programu jest umożliwienie grupom społecznym zagrożonym wykluczeniem cyfrowym spełnienia ich potrzeb i aspiracji poprzez powszechny i darmowy dostęp do największego i chyba najpowszechniejszego źródła informacji jakim jest Internet. Pomysłodawcą programu jest Fundacja Orange. Program Akademii Orange prowadzony jest na podstawie porozumienia w spawie internetyzacji polskich bibliotek publicznych z dnia 6 sierpnia 2009 r. zawartego pomiędzy TP, Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Nasza Biblioteka otrzymała w 2011 roku dotację w wysokości 5.628,00 zł z przeznaczeniem na zapewnienie dostępu do szerokopasmowych łączy internetowych w bibliotece głównej i 3 filiach.

Zapraszamy do korzystania z bezpłatnego dostępu do internetu w naszych Bibliotekach w Jerzmanowicach, Przegini, Racławicach i Sąspowie.

di.jpg
dk.jpg
2011 Akademia Orange dla Bibliotek w 2011 r..
Powered by Joomla 1.7 Templates