Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 27 Październik 2021        Imieniny obchodzą: Iwony, Sabiny, Wincentego

Programy

 

Miło nam poinformować, że nasza biblioteka znalazła się wśród finalistów konkursu "Kodowanie w bibliotece".
Projekt „Kodowanie w Bibliotece” jest częścią Programu Rozwoju Bibliotek. Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego wyposażyła biblioteki w sprzęt elektroniczny umożliwiający naukę podstaw kodowania.

Celem projektu jest m.in. „promowanie wizerunku bibliotek publicznych jako instytucji zapewniających dostęp do twórczo realizowanej edukacji pozaformalnej uzupełniającej kompetencje zdobywane przez dzieci i młodzież w szkołach”. 
W ramach projektu biblioteka otrzymała sprzęt do nauki podstaw programowania (trzy tablety, trzy gry edukacyjne Scottie Go! - w wersji edukacyjnej oraz trzy roboty Photon z fiszkami i scenariuszami wraz z akcesoriami – matą piankową i kompletem fiszek do ćwiczeń na macie) oraz weźmie udziału w szkoleniu na temat organizacji i prowadzenia tego typu zajęć w bibliotece. Uczestnictwo w projekcie sprawi, że nauka przez zabawę pod okiem wyszkolonego instruktora, stanie się lepszym sposobem na „zarażenie” młodych ludzi nowatorskimi działaniami edukacyjnymi, rozwinie umiejętność logicznego myślenia oraz wyzwoli ich kreatywność. Pokaże świat technologii w bardziej przystępny i zrozumiały sposób.

 

 

di.jpg
dk.jpg
2011 "Kodowanie w Bibliotece" 2019.
Powered by Joomla 1.7 Templates