Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 20 Październik 2021        Imieniny obchodzą: Ireny, Kleopatry, Jana

Filia w Przegini

Krwawe zbrodnie w bibliotece
– spotkanie DKK w Przegini
24.05.2019

W piątek, 24 maja, w Bibliotece Publicznej w Przegini miało miejsce spotkanie z kryminałem: przedmiotem rozmowy była książka Najważniejsza sprawa autorstwa Petera Abrahamsa, która określana jest jako kryminał dla młodzieży. Wszystkie zastanawiałyśmy się jednak, czy tak krwawa historia nie jest przypadkiem zbyt ostra jak na literaturę dla nastolatków, bo jej zakończenie może przyprawić o dreszcze co wrażliwszych. Tym bardziej więc zachęcamy wszystkich ciekawskich do sprawdzenia tej kontrowersyjnej książki!
Jej fabuła opiera się na poszukiwaniu odpowiedzi na pytania dotyczące sprawy napadu z bronią w ręku sprzed lat, której rzekomo miał dokonać ojciec głównego bohatera. Czy jest winny? Kogo chroni? Na te odpowiedzi czytelnik czeka do ostatnich stron powieści.
Innym wartym zaznaczenia aspektem Najważniejszej sprawy jest jej amerykańskość, która polskiemu czytelnikowi w wielu miejscach może przeszkadzać z powodu nieznajomości tamtejszej specyfiki życia codziennego, wymiaru sprawiedliwości, czy historii gospodarczej. Można to jednak potraktować jako wyzwanie i możliwość zdobycia wiedzy o Stanach Zjednoczonych. Polecamy więc tę pozycję wszystkim ambitnym młodym czytelnikom.

di.jpg
dk.jpg
2011 Krwawe zbrodnie w bibliotece – spotkanie DKK w Przegini 24.05.2019.
Powered by Joomla 1.7 Templates