Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 4 Grudzień 2021        Imieniny obchodzą: Barbara, Bernard, Krystian

Filia w Przegini

„Nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe”
– kwietniowe spotkanie z przedszkolakami
05.04.2019

Słoneczny poranek 5 kwietnia rozpoczął się dla przedszkolaków kolejnym miłym spotkaniem z książką i naszą Biblioteką. W ramach wizyty w przedszkolu Samorządowym w Przegini została przeczytana książeczka z cyklu „Poczytajki Pomagajki” o jakże sugestywnym tytule Dokuczalska. Jej bohaterką jest dziewczynka, która uwielbia dokuczać dzieciom w przedszkolu, winę za to zrzucając na swoje nieposłuszne ręce, które nie chcą jej słuchać. I pewnego dnia ręce faktycznie odmawiają jej posłuszeństwa, a potem odchodzą w siną dal…
Historia Dokuczalskiej kończy się szczęśliwie, ale przesłanie płynące z tej historii było jasne i oczywiste dla wszystkich dzieci: obie grupy przedszkolaków doświadczalnie sprawdziły, czy ręce oraz inne części ciała faktycznie robią co chcą, czy też to, co my im każemy i okazało się, że tylko druga odpowiedź jest prawdziwa. Wspólnie rozmawialiśmy też o emocjach, które pojawiają się naturalnie, ale nad którymi możemy panować i zastanawialiśmy się, czy jest nam miło, gdy ktoś nas uderzy lub coś zniszczy. Wspólnym wnioskiem ze spotkania było to, że wszyscy możemy kontrolować swoje zachowanie i kilka razy pomyśleć, zanim komuś coś uczynimy.

Dziękujemy za ciekawe i pouczające spotkanie wszystkim dzieciom!

di.jpg
dk.jpg
2011 „Nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe” – kwietniowe spotkanie z przedszkolakami 05.04.2019.
Powered by Joomla 1.7 Templates