Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 4 Grudzień 2021        Imieniny obchodzą: Barbara, Bernard, Krystian

Filia w Przegini

Aktywna Przeginia
rozmowy na temat początków drukarstwa
w Europie i w Polsce

22.02.2019

 W piątek 22 lutego odbyło się kolejne spotkanie w ramach cyklu spotkań „Aktywna Przeginia”. Tym razem tematem przewodnim były początki drukarstwa w Europie i w Polsce i co z tego dla naszego kraju wyniknęło. Przyznać jednak trzeba, że wątkom pobocznym oraz dygresjom w toczącej się dyskusji nie było w zasadzie końca, dlatego spotkanie okazało się być zdecydowanie za krótkie!
Rozmowę o drukarstwie rozpoczęło oczywiście wspomnienie Jana Gutenberga oraz wpływu wynalazku druku na rodzącą się właśnie nową epokę. Szeroko dyskutowanym przez uczestniczki wątkiem była XVI-wieczna reformacja, jej przyczyny i skutki, a także obraz współczesnego Kościoła.
Spotkanie zakończyło się krótkim podsumowaniem drukarstwa na terenie Polski, które zainteresowało wszystkie panie przez wzgląd na opóźnienie względem Europy Zachodniej. Dziękujemy za gorącą atmosferę, zażartą dyskusję i udział w spotkaniu, zapraszając jednocześnie na kolejne, które odbędzie się 22 marca o godzinie 16:00!

di.jpg
dk.jpg
2011 Aktywna Przeginia rozmowy na temat początków drukarstwa w Europie i w Polsce 22.02.2019.
Powered by Joomla 1.7 Templates