Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 4 Grudzień 2021        Imieniny obchodzą: Barbara, Bernard, Krystian

Filia w Przegini

13 powodów autorstwa Jaya Ashera
omawiana na spotkaniu DKK
22.02.2019

22 lutego w Bibliotece Publicznej w Przegini, w ramach spotkania młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki, omówiona została książka 13 powodów autorstwa Jaya Ashera. Książka została jednogłośnie uznana za interesującą, ciekawą, wartą przeczytania i godną polecenia. Choć postać głównego męskiego bohatera, którego poznajemy w czasie rzeczywistym powieści bywa miejscami irytująca i zbyt rozemocjonowana, a przyczyny zachowań głównej bohaterki wydają się być często dziecinne, książka jest ważną socjologicznie powieścią, traktującą o zjawisku samobójstw wśród młodzieży.
Hannah – bohaterka, którą poznajemy jedynie dzięki nagraniom na taśmach magnetofonowych – w retrospektywnej opowieści o swoim życiu opowiada czytelnikom oraz  grupie szkolnych kolegów, do których adresowane były taśmy, dlaczego się zabiła. Krok po kroku poznajemy skomplikowaną sieć relacji oraz krzywd, jakie świadomie lub nieświadomie człowiek wyrządził człowiekowi.
Okazuje się, że problemy nastolatków, choć dla dorosłych często głupie i błahe, mogą stać się zarzewiem poważnych zaburzeń emocjonalnych, braku bezpieczeństwa i depresji. Książka uczy młodych ludzi odpowiedzialności za własne czyny, a dorosłym uświadamia, jak bardzo muszą wspierać i kochać swoje dzieci. Polecamy tę lekturę każdemu, bez względu na wiek.

di.jpg
dk.jpg
2011 13 powodów autorstwa Jaya Ashera omawiana na spotkaniu DKK 22.02.2019 .
Powered by Joomla 1.7 Templates