Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 4 Grudzień 2021        Imieniny obchodzą: Barbara, Bernard, Krystian

Filia w Przegini

Poznajemy bibliotekę - lekcja biblioteczna
z uczniami klas 4 ze SP w Przegini
5.02.2019

W słoneczny wtorek 5 lutego 2019 roku odbyła się w Bibliotece Publicznej w Przegini lekcja biblioteczna dla uczniów dwóch klas 4. szkoły podstawowej. Bibliotekarka zaprezentowała uczestnikom spotkania zbiory placówki w Przegini i wyjaśniła ich układ oraz sposoby odnajdywania książek na półce przez bibliotekarzy. Uczniowie wspólnie zastanawiali się też nad tym, czym jest literatura piękna oraz literatura użytkowa.
Kolejnym etapem lekcji było wspólne porównanie katalogów w wersji kartkowej, jakie uczniowie mają w swojej bibliotece szkolnej z katalogiem komputerowym, jaki funkcjonuje w Bibliotece w Przegini. Tę część zajęć zakończyło ćwiczenie praktyczne, czyli nauka korzystania z katalogu on-line, z którym wszyscy bardzo dobrze sobie poradzili. Dzięki lekcji bibliotecznej uczniowie poznali naszą placówkę, poczuli się w niej swobodnie i wielu z nich na pewno jeszcze do nas wróci. Jeszcze milej jest nam poinformować iż, dzięki spotkaniu, Bibliotece Publicznej w Przegini przybyło kliku nowych młodych czytelników, których serdecznie witamy w naszym gronie!

di.jpg
dk.jpg
2011 lekcja biblioteczna z uczniami klas 4 ze SP w Przegini 5.02.2019.
Powered by Joomla 1.7 Templates