Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 27 Październik 2021        Imieniny obchodzą: Iwony, Sabiny, Wincentego

Aktualności

„Dzieje szkoły w Jerzmanowicach”
spotkanie z lokalnym historykiem
Panem Kazimierzem Tomczykiem
w ramach projektu
„Książka-mądry towarzysz na całe życie”
17.06.2019 

 

Szkoła w małych miejscowościach niejednokrotnie była i jest ośrodkiem rozwoju, kontaktów społecznych i kultury. Znajomość jej dziejów jest zarówno obowiązkiem, jak i wartością oraz niezbędną częścią składową opracowywanej monografii wsi i parafii Jerzmanowice. Podejmowane przez Pana Kazimierza Tomczyka liczne wysiłki owocują faktami, które mogą pozwolić mieszkańcom odkryć szkołę na nowo. Poniedziałkowe spotkanie z historią i dziejami szkoły w Jerzmanowicach miało zarazem wymiar sentymentalny i wspomnieniowy dla obecnych na spotkaniu absolwentów szkoły, byłych i obecnych nauczycieli i dyrektorów, jak również było ważnym sygnałem przeogromnych pokładów informacji i podań historycznych, które posiadają w swojej pamięci mieszkańcy. Pan Kazimierz ciepło zaprasza do współpracy wszystkie osoby posiadające istotne informacje i materiały zarówno z dziejów szkoły w Jerzmanowicach, jak również z dziejów całej miejscowości.

Spotkanie z lokalnym historykiem Kazimierzem Tomczykiem nt. „Dzieje szkoły w Jerzmanowicach” odbyło się w ramach realizacji projektu „Książka - mądry towarzysz na całe życie” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminy Jerzmanowice -Przeginia.

 

di.jpg
dk.jpg
2011 Spotkanie z Kazimierzem Tomczykiem 17.06.2019 .
Powered by Joomla 1.7 Templates