Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 9 Grudzień 2022        Imieniny obchodzą: Aneta, Leokadia, Wiesław

Aktualności

Ogólnopolska akcja „Jak nie czytam, jak czytam!”
na terenie Gminy Jerzmanowice-Przeginia
zorganizowana w Chochołowym Dworze
07.06.2019

 

7 czerwca, zanim złapała nas burza, Biblioteka w Przegini miała niezwykłą przyjemność wziąć udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”, organizowanej w całym kraju już od czterech lat. Wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury oraz Zespołem Szkół w Przegini, nasza Biblioteka gościła w Chochołowym Dworze, gdzie razem z uczniami szkół podstawowych z Czubrowic, Sąspowa, Racławic i Przegini rozmawialiśmy o „mądrej literaturze”, która uczy nas o świecie i o człowieku, a także o wartościach, problemach, ważnych sprawach i emocjach.
Na warsztat została wzięta bajka filozoficzna Michela Piquemala Trzy sita oraz opowiadanie System Pawła Beręsewicza, z czytania których zostanie nam zapewne w głowach myśl, że warto uważać na krzywdzące słowa, a życzliwość wobec innych nie powinna być przekładana na interes własny. Piknik nie byłby jednak piknikiem z prawdziwego zdarzenia, gdyby nie zabawa! Dlatego oprócz warsztatów plastycznych, na których dzieci zgłębiały tajniki origami, w ramach ogłoszonego wcześniej konkursu na transparenty promujące czytelnictwo i przebrania literackie, wszyscy uczestnicy zaprezentowali publiczności swoje dzieła i zostali za to nagrodzeni wspaniałymi – jakże by inaczej! – książkami :)

Dziękujemy wszystkim za chęci i wspólną zabawę, mając jednocześnie nadzieję, że książka będzie dla Was zawsze doskonałym kompanem w życiu. Do zobaczenia w Bibliotece!

Zdjęcia: własne i ze zbiorów GOK w Jerzmanowicach

di.jpg
dk.jpg
2011 Ogólnopolska akcja „Jak nie czytam, jak czytam!” na terenie Gminy Jerzmanowice-Przeginia zorganizowana w Chochołowym Dworze 07.06.2019.
Powered by Joomla 1.7 Templates