Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 4 Grudzień 2021        Imieniny obchodzą: Barbara, Bernard, Krystian

Aktualności

„Jak umysł rośnie w siłę, gdy mózg się starzeje” 
Piękne i wartościowe spotkanie z dr Wandą Matras-Mastalerz 
certyfikowanym Trenerem Stymulacji Pamięci i Rozwoju Intelektu, 
Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie 
4.06.2019

Wtorkowe popołudnie spędzone w naszej bibliotece było wspaniałą inwestycją w siebie. Każdy kto zdecydował się na udział w wykładzie dr Wandy Matras-Mastalerz  pt. „Jak umysł rośnie w siłę, gdy mózg się starzeje” miał możliwość znacząco poszerzyć swoją wiedzę o fascynujące zagadnienia pracy mózgu i funkcjonowania pamięci w ciągu życia człowieka ze szczególnym uwzględnieniem wieku dojrzałego. W oparciu o sugestywną prezentację diagramów i zdjęć w przystępny sposób omówione zostały wielorakie systemy pamięciowe, procesy kodowania, zapamiętywania, wydobywania informacji z pamięci długotrwałej oraz zapominania. Podczas spotkania zostały zaprezentowane formy praktyczne: jak ćwiczyć pamięć, pozytywnie wpływać na jej kondycję oraz dbać o swoje zdolności umysłowe. Analizowane zagadnienia w humorystyczny sposób były „oswajane” poprzez odwoływanie się do dobrze znanych wszystkim sytuacji z życia, w których np.:  „mamy to na końcu języka” czyli deklarujemy, że wiemy, ale w tym momencie nie możemy sobie czegoś przypomnieć”. Pani Wanda Matras-Mastalerz z UP w Krakowie przedstawiła również cały katalog mądrych książek, które zawierają wskazówki, ćwiczenia i pomoce w ćwiczeniu mózgu i pamięci.
Spotkanie odbyło się w ramach projektu: „Książka – mądry towarzysz na całe życie” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminy Jerzmanowice-Przeginia.

di.jpg
dk.jpg
2011 „Jak umysł rośnie w siłę, gdy mózg się starzeje” wykład dr W. Matras-Mastalerz- 4.06.2019 .
Powered by Joomla 1.7 Templates