Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 4 Grudzień 2021        Imieniny obchodzą: Barbara, Bernard, Krystian

Aktualności

Spotkanie autorskie
z autorką literatury dziecięcej Ewą Stadtmüller
i ilustratorem Łukaszem Zabdyrem
w ramach DKK dla dzieci
10.05.2019 r.

To był wyjątkowo piękny poranek dla dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Świętej Królowej Jadwigi oraz Przedszkola Samorządowego w Jerzmanowicach. W Powiatowej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Jerzmanowicach odbyło się barwne i radosne spotkanie z autorką literatury dziecięcej Ewą Stadtmüller i ilustratorem Łukaszem Zabdyrem w ramach DKK dla dzieci. Nasi goście w ciekawy sposób opowiadali o pracy nad tekstem oraz ilustracjami do książek. Każdy z twórców wypowiadał się „w swoim języku” – Pani Ewa jako autorka książek za pomocą słów, a Pan Łukasz jako grafik i ilustrator książek - za pomocą rysunków. Ciekawe i obfitujące w liczne niespodzianki spotkanie, znalazło uznanie wśród młodej widowni. Dzieci miały możliwość tworzenia zagadek literackich, krótkich wierszyków, grały w gry słowne, a nawet były aktorami w przedstawieniu o chorym lwiątku. Opowieści i wierszyki tworzone na bieżąco przez Panią Ewę Stadtmüller sukcesywnie ubarwiał ilustracjami Pan Łukasz Zabdyr. Humorystyczne rysunki wywoływały u dzieci na sali żywe reakcje. Pan Łukasz w prosty i dowcipny sposób wprowadził dzieci w tajniki warsztatu rysownika i zdradził tajemnicę jak z liter tworzyć obrazy. Na zakończenie w zakupionych przez dzieci książeczkach twórcy wpisywali specjalne dedykacje w „swoich językach” – czyli słowem i obrazem :)
Spotkanie autorskie sfinansowane zostało ze środków Instytutu Książki w ramach projektu „Dyskusyjne Kluby Książki w Małopolsce 2019”.

di.jpg
dk.jpg
2011 Spotkanie z Ewą Stadtmüller i Łukaszem Zabdyrem 10.05.19.
Powered by Joomla 1.7 Templates