Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 4 Grudzień 2021        Imieniny obchodzą: Barbara, Bernard, Krystian

Aktualności

Spotkanie DKK w Jerzmanowicach
w ramach Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża”
Omówienie książki  „Córka” Eleny Ferrante
26.04.2019

 

W poniedziałek 29 kwietnia odbyło się spotkanie DKK w Jerzmanowicach, tematem którego była powieść Eleny Ferrante „Córka”. To powieść o blaskach i cieniach macierzyństwa, o wyborach, które musimy dokonać, o skomplikowanych relacjach rodzinnych. Posiadanie dzieci daje nam ogromną radość, szczęście, spełnienie. Ale też coś zabiera. Główna bohaterka książki posunęła się do drastycznego posunięcia. Opuściła męża i małe córeczki, by odnaleźć siebie, poświecić się pracy zawodowej. Ale czy przez to była szczęśliwsza? I o tym właśnie jest ta książka. O wyborach, poszukiwaniu własnego ja i szczęścia... To nie łatwa lektura, ale dająca do myślenia. Polecamy!
Druga część naszego spotkania nawiązywała do 18. Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża”, obchodzonych między 23 a 28 kwietnia. Tematem przewodnim była „Książka ze smakiem”. Klubowiczki na spotkanie przygotowały ciekawe i bardzo smaczne potrawy, wymieniały się  doświadczeniami kucharskimi, przepisami. Oczywiście nie zabrakło na spotkaniu książek o tematyce kulinarnej.

 

di.jpg
dk.jpg
2011 Omówienie książki „Córka” Eleny Ferrante - DKK 26.04.2019, 18. Małopolskie Dni Książki.
Powered by Joomla 1.7 Templates