Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 4 Grudzień 2021        Imieniny obchodzą: Barbara, Bernard, Krystian

Aktualności

 Zapraszamy na wystawę fotografii Moniki Gromali
pt. "Fotografie widzą miasta w barwach słów

- Wenecja Josifa Brodskiego"

kwiecień - maj 2019

Autorką prezentowanych zdjęć jest Monika Gromala. Fotografie wykonane zostały podczas jej pobytu w Wenecji w lutym 2013 roku. Oglądając wystawę będzie można zobaczyć nieznane zakątki miasta Tycjana i Tintoretta, a także skonfrontować je z miastem przedstawionym w Znaku Wodnym Josifa Brodskiego. Każda z fotografii została opatrzona odpowiednim cytatem z eseju. Jest bowiem w Znaku wodnym coś, co zmusza czytelnika do działania. Do porzucenia wybranego przez siebie miejsca. Zmusza do odbycia podróży - być może największej w życiu. Wszystko po to, aby zobaczyć - skoncentrować uwagę na jednym szczególe, który rozmywa się ciągle przez wzgląd na dobro rzeczy. Ta płynna zależność zmusza do odmiany. I prawie w każdym przypadku jest to zmiana na lepsze.
Wystawa jest częścią Projektu Brodski, wielowymiarowego wydarzenia kulturalno-naukowego promującego twórczość Josifa Brodskiego.

di.jpg
dk.jpg
2011 Wystawa "Wenecja" kwiecień - maj 2019.
Powered by Joomla 1.7 Templates