Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 4 Grudzień 2021        Imieniny obchodzą: Barbara, Bernard, Krystian

Aktualności

Mobilny katalog biblioteki w Jerzmanowicach
 na miarę XXI wieku

 

Zachęcamy do korzystania z usług dostępnych w naszym internetowym katalogu https://www.jerzmanowice-pigbp.sowwwa.pl/sowacgi.php?KatID=0&new=1 na smartfonach i tabletach. Katalog naszej biblioteki jest już „mobilny”. Oznacza to, że automatycznie dostosowuje się do ekranów wszystkich urządzeń, na których zostanie uruchomiony.

Użytkownicy korzystający z katalogu biblioteki na telefonach komórkowych mogą docenić przede wszystkim intuicyjną nawigację i przejrzystą szatę graficzną, którą wyraża nowoczesny układ nagłówka i tzw. hamburgerowe menu dopasowujące się do różnych rodzajów ekranów urządzeń mobilnych. W ślad za tym idą kolejne usprawnienia tj. menu wyboru katalogu zmieniające się automatycznie w tzw. kafelki na wyświetlaczach smartfonów. Zmodernizowano i ujednolicono styl oraz działanie formularzy logowania, samodzielnego rejestrowania się w bibliotece, składania propozycji zakupu itp. Uproszczono i ujednolicono również prezentację opisów bibliograficznych zgodnie z zaleceniami WCAG 2.0.

Nasz  katalog oferuje także prowadzenie inteligentnych poszukiwań w jednym polu, tzw. wyszukiwanie proste, pozwalającym na wyszukiwanie informacji o zbiorach we wszystkich strefach opisu. Jeśli wynik poszukiwań będzie pozytywny, to system wskaże opisy dokumentów zawierające poszukiwane słowa, które występują zarówno w opisie tytułu, twórcy czy w grupie tematów. Wystarczy, że wprowadzimy jakieś słowo w oknie „Co mogę dla Ciebie znaleźć?”

Warto skorzystać również z wyszukiwania zaawansowanego, które zostało wzbogacone o mechanizmy usprawniające wyszukiwanie, m.in. podpowiedzi w formularzu wyszukiwania. Dzięki temu rozwiązaniu nie trzeba pamiętać jaki tytuł ma poszukiwana książka. Wystarczy, że w polu tytułu wpisze się poszukiwane słowo, a katalog podpowie resztę. 

W nowoczesny sposób zaprezentowano również nowości czytelnicze na stronie głównej wyszukiwarki. Przedstawia ona 5 najnowszych okładek pochodzących z kolekcji „Nowości”. Kompletną kolekcję „Nowości” można otworzyć, klikając w niewielki przycisk zlokalizowany w prawej części panelu na górze.

W dolnej części katalogu można znaleźć ranking najpopularniejszych zbiorów bibliotecznych, który przedstawia wybrane tytuły w trzech kolumnach zawierających wykaz pięciu najpoczytniejszych dzieł. Kolekcje prezentujące opisy książek stanowią uzupełnienie kolekcji „Nowości” i zachęcają do zainteresowania się tytułami wybieranymi przez innych użytkowników biblioteki.

Nową wersję naszego katalogu cechuje intuicyjność i prostota, ale też szybsze działanie i bezpieczeństwo, gdyż posiadamy bezpieczny certyfikat SSL.

Zapraszamy do naszego katalogu z komputera i ze smartfona!

di.jpg
dk.jpg
2011 Mobilny katalog biblioteki w Jerzmanowicach na miarę XXI wieku.
Powered by Joomla 1.7 Templates