Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 4 Grudzień 2021        Imieniny obchodzą: Barbara, Bernard, Krystian

Aktualności

HOŁD POLEGŁYM W OBRONIE OJCZYZNY
Zapraszamy do przeczytania artykułu
Pana Zygmunta Krzystanka

Artykuł ukazał się w Nr 61 (11/2018) NATANAELA, s. 4 - 5

W 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, przedszkolaki i uczniowie wraz z gronem pedagogicznym Zespołu Szkół w Jerzmanowicach oddali pod obeliskiem na cmentarzu hołd wszystkim, którzy oddali życie w walce za Wolną Polskę.
Pod kierownictwem pań dyrektorek Ewy Rogóż i Teresy Sierackiej, Marsz niepodległości. Wszystkie przedszkolaki i uczniowie z całej parafii i ze Szklar, przeszli przez kilka ulic w Jerzmanowicach, udekorowani w kotyliony i inne akcenty narodowe, pod obelisk na cmentarzu, aby tam wspólnie z ks. Proboszczem pomodlić się i zapalić znicze za wszystkich, którzy oddali życie w walce za wolną Polskę lub uczestniczyli w dziele odbudowy polskiej państwowości. Ks. Proboszcz w pięknych słowach uzasadnił sens religijny i patriotyczny takich uroczystości, zwłaszcza w setną rocznicę odzyskania niepodległości.
Dzięki zaproszeniu miałem również możliwość zwrócenia się do tych kilkuset młodych osób, przyszłości narodu, m. in. Z wezwaniem ich do przyszłej aktywności obywatelskiej, jako że wolności i niepodległości nie da się nowemu pokoleniu przekazać w spadku notarialnie, czy zadekretować – oni w przyszłości sami muszą zadbać o przejęcie obowiązków zachowania tych wszystkich zdobyczy obywatelskich i wyznaniowych poprzednich pokoleń. Nie możemy zapomnieć, że w tym stuleciu nasi sąsiedzi zgotowali nam 6 lat okupacji i 44 lata uzależnienia.
Mam nadzieję, że ta uroczystość i 100. rocznica odzyskania niepodległości zapadnie w tych młodych sercach na zawsze.

 

 

di.jpg
dk.jpg
2011 HOŁD POLEGŁYM W OBRONIE OJCZYZNY Nr 61 (11/2018) NATANAELA, s. 4 - 5.
Powered by Joomla 1.7 Templates