Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 4 Grudzień 2021        Imieniny obchodzą: Barbara, Bernard, Krystian

Aktualności

Zapraszamy na wystawę fotografii
TORRES DEL PAINE  w CHILE
luty – marzec 2019

 


Powiatowa i Gminna Biblioteka Publiczna w Jerzmanowicach zaprasza na wystawę fotograficzną Torres del Paine w Chile. Seria zdjęć na wystawie pochodzi z wyprawy odbytej w kwietniu 2016 roku do Parku Narodowego Torres del Paine w Chile. Masyw górski Torres del Paine to wyjątkowo piękny, z licznymi lodowcami otoczonymi siecią jezior i monumentalnymi formacjami skalnymi. Od 1978 roku wpisany na listę UNESCO jako rezerwat biosfery, czyli obszar chroniony ze względu na wyjątkowo cenne zasoby przyrodnicze, jest miejscem trudno dostępnym i częściowo niezbadanym. Autorami zdjęć są Roman Krzanowski i Jakub Krzanowski. Obaj kochają góry i pasjonują się fotografowaniem.
Roman Krzanowski zawodowo zajmuje się informatyką i filozofią. Fotografią zajmuje się amatorsko od wielu lat. Jego motto to uchwycić, używając minimalnej technologii dostępnej dla każdego, przemijające nastroje miast, ulic, przyrody. Uchwycić to coś przelotnego w każdej chwili, to co stanowi o jej wyjątkowości. Często piękno i poetyckość miejsca widać dopiero na fotografiach utrwalających rzeczywistość w ułamku sekundy i mgnieniu oka. W swoich poszukiwaniach tematu często inspiruje się malarstwem i fotografią surrealistyczną Salvatore Dali, R. Margitte, Andrew Wyeth, J. Uelsmann i mistrzami malarstwa holenderskiego. Jego niedoścignięci mistrzowie fotografii to m.in. Tom Ang i Freeman Patterson.
Jakub Krzanowski jest z zawodu psychiatrą, ale każdą wolną chwilę spędza w górach. Uprawia wspinaczkę, trekking i oczywiście fotografię, starając się uchwycić na fotografiach magię i muzykę gór.
Wystawa udostępniona przez WBP w Krakowie będzie prezentowana  w lutym i marcu 2019 r. w holu Biblioteki Publicznej w Jerzmanowicach, ul. Centralna 97

di.jpg
dk.jpg
2011 Zapraszamy na wystawę fotografii TORRES DEL PAINE w CHILE luty – marzec 2019.
Powered by Joomla 1.7 Templates