Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 4 Grudzień 2021        Imieniny obchodzą: Barbara, Bernard, Krystian

Aktualności

Rozmowy o książce Anny Ficner-Ogonowskiej Zgoda na szczęście
oraz o literaturze biograficznej i autobiograficznej
na spotkaniu DKK 18.02.2019 r.

 W poniedziałek, 18 lutego 2019 roku, Klubowiczki z Dyskusyjnego Klubu Książki w Jerzmanowicach spotkały się, aby porozmawiać o książce Anny Ficner-Ogonowskiej Zgoda na szczęście. Wszystkie panie zgodnie stwierdziły, że proza ta ma lekką formę i łatwo się czyta, a narracja powieściowa jest płynna i zgrabnie opisuje kolejne wydarzenia fabularne. Książka jest dziełem autorki, która słynie w środowisku ze swojego optymizmu życiowego, dlatego również jej powieści zawierają w sobie duży ładunek pozytywnych emocji. Zgoda na szczęście jest więc historią o ludziach, którzy mimo przeciwności losu znajdują w sobie siłę, by uczynić swoje życie szczęśliwym, wiedząc, że zależy ono tylko od nich.
Kolejnym punktem spotkania była dyskusja na temat literatury biograficznej i autobiograficznej. Prowadząca tę część Gabriela Cioch pokazała różnice między podgatunkami auto- oraz biografii literackich, a także zapytała o wady i zalety takiej literatury. W czasie ożywionej dyskusji panie dzieliły się przeczytanymi przez siebie pozycjami i czerpały inspirację do sięgnięcia po nowe biografie. Dziękujemy za spotkanie!


di.jpg
dk.jpg
2011 DKK 18.02.2019 r..
Powered by Joomla 1.7 Templates