Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 4 Grudzień 2021        Imieniny obchodzą: Barbara, Bernard, Krystian

Aktualności

Podkrakowski Salon Sztuki 
Spotkanie z fotografią Pana Artura Kaszowskiego
Tajemnice obrazu. Czy wszyscy możemy być fotografami?
0
1.02.2019


W miniony piątkowy wieczór, podczas nastrojowego spotkania w ramach Podkrakowskiego Salonu Sztuki, mieliśmy ucztę dla naszych zmysłów. Tematem spotkania był obraz, ponieważ odwieczną, choć przez lata uśpioną, pasją Pana Artura Kaszowskiego jest fotografia. W ostatnich latach ten bacznie przyglądający się współczesnemu człowiekowi, dawnej i dzisiejszej architekturze oraz przyrodzie artysta, uaktywnił niedającą mu spokoju fascynację obrazem. Gość spotkania oczarował nas pięknem uchwyconych okiem aparatu fotograficznego chwil i ulotnych momentów życia. Fascynacja obrazem, poetyka i wrażliwość autora zdjęć pozwoliła uczestnikom spotkania na chwilę zadumy i własną podróż mentalną wraz za prezentowanymi fotografiami. Pan Artur podzielił się z nami swoją fotograficzna drogą rozwoju własnego warsztatu i własnej wrażliwości na otaczający świat i drugiego człowieka. Pięknym dopełnieniem poetyki obrazu naszego spotkania były wiersze autorstwa Adama Szafrańca, czytane przez samego autora oraz wzbogacane historiami z wspólnych przeżyć, wędrówek i przygód z gościem spotkania.
Sukces wydarzenia dodatkowo nas motywuje do organizacji kolejnych dobrych spotkań w ramach Podkrakowskiego Salonu Sztuki.

Informacje o gościu spotkania:

Pan Artur Kaszowski to krakowski fotograf, muzyk, kompozytor i producent muzyczny. Jest autorem m.in. pieśni pt. "W Tobie jest światło", często śpiewanej w naszej parafialnej świątyni. Ponadto jest współautorem hymnu Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Jerzmanowicach, jego muzykę słyszeliśmy nie jeden raz w czasie przedstawień jasełkowych, drogi krzyżowej czy Orszaku Trzech Króli.

Zdjęcia: Bartłomiej Krężołek


di.jpg
dk.jpg
2011 Spotkanie z fotografią Pana Artura Kaszowskiego 01.02.2019.
Powered by Joomla 1.7 Templates