Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 4 Grudzień 2021        Imieniny obchodzą: Barbara, Bernard, Krystian

Aktualności

IBUK LIBRA 2019
Biblioteka wykupiła na kolejny rok bezpłatny dostęp 
do Czytelni Internetowej czynnej całą dobę'

PIN-y do logowania dostępne 
w Bibliotekach na terenie gminy. 

Miło nam poinformować, że od 1 stycznia 2019 r. Biblioteka w Jerzmanowicach kontynuuje dla Naszych Czytelnikom kolejny, bezpłatny roczny dostęp do wybranych tytułów książek on-line Czytelni internetowej: libra.ibuk.pl.

Dostęp do IBUK LIBRA - czytelni książek on-line dla naszych czytelników możliwy jest dzięki udziałowi naszej Biblioteki w Konsorcjum „Małopolskie Biblioteki Publiczne”. Dzięki niemu Biblioteka wykupiła kolejny roczny dostęp do około 2000 tytułów elektronicznych publikacji z oferty Wydawnictwa Naukowego PWN i innych wydawnictw. W ofercie znajdują się zarówno podręczniki akademickie i publikacje naukowe, jak również poradniki z różnych dziedzin wiedzy oraz literatura piękna dla dorosłych, dzieci i młodzieży.

Z publikacji na http://libra.ibuk.pl/ można korzystać na miejscu w Bibliotece, jak również na komputerach domowych oraz na urządzeniach mobilnych, (szczegółowe informacje TUTAJ) po uprzednim pobraniu w bibliotece specjalnego PIN-kodu umożliwiającego dostęp do serwisu oraz zarejestrowanie się na stronie serwisu - do przeglądania publikacji potrzebne jest połączenie z siecią Internet (kod PIN do zdalnego logowania można otrzymać w bibliotece od dyżurującego bibliotekarza).

Warunkiem uzyskania dostępu i PIN-u jest posiadanie karty bibliotecznej oraz utworzenie indywidualnego konta w serwisie Ibuk libra. Zapisany użytkownik otrzymuje unikalny kod PIN. Instrukcja - jak dodać PIN do konta osobistego TUTAJ.

 Serwis Ibuk libra to całodobowy dostęp do książek z dowolnego miejsca. Serwis zapewnia zaawansowane narzędzia do pracy z tekstem – przygotowane z myślą o studentach, wykładowcach, czytelnikach, profesjonalistach:

• wyszukiwanie wewnątrztekstowe
• dodawanie zakładek
• zaznaczanie fragmentów tekstu
• wprowadzanie własnych notatek
• tagowanie fragmentów
• eksport notatek (prześlij / udostępnij notatkę / zakładkę)
• tryb optymalny / zgodny
• wstawianie przypisów (wkrótce)

Uwaga !!!!

Wszystkie Piny aktywne do grudnia 2018 zostały przedłużone na kolejny rok i czytelnicy, którzy taki PIN otrzymali, nie muszą pobierać nowych pinów!!!!

Poniżej linki do filmików instruktażowych, w tym filmik dot. rejestracji i logowania do platformy IBUK Libra:

•             https://www.youtube.com/watch?v=p-DQnp1fvgI

•             https://www.youtube.com/watch?v=LWWktdghscY

•             https://www.youtube.com/watch?v=7GNxlHtmtWk


di.jpg
dk.jpg
2011 Ibuk Libra 2019.
Powered by Joomla 1.7 Templates