Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 4 Grudzień 2021        Imieniny obchodzą: Barbara, Bernard, Krystian

Aktualności

Zakończenie projektu „O finansach...w bibliotece – V edycja”
w Bibliotece w Jerzmanowicach

28.09.2018

W piątek, 28 września 2018 roku, w Powiatowej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Jerzmanowicach uroczyście zakończyliśmy projekt „O finansach...w bibliotece – V edycja”, który odbywał się w okresie letnim w trzech grupach kursowych: w Powiatowej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Jerzmanowicach oraz w 2 filiach w Przegini i w Racławicach. W projekcie wzięło udział 20 osób. Uczestnicy wszystkich grup zjechali do Jerzmanowic i mieli możliwość poznać się wzajemnie oraz wymienić się swoimi spostrzeżeniami z uczestnictwa w projekcie. Nasze radosne spotkanie odbyło się w ciepłej atmosferze, pełnej wzruszeń i ciekawych rozmów, nie tylko o finansach … Swoją obecnością zaszczycił nas opiekun regionalny projektu na Małopolskę - Pan Wojciech Momot z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej z Krakowa. Wykład Pana Wojciecha na temat finansów wzbudził duże zainteresowanie, zakończone licznymi pytaniami uczestników spotkania.
Natomiast nieoceniony wkład w artystyczne uświetnienie naszego spotkania miał Pan Vasyl Stefanyuk, który zagrał mini koncert specjalnie dla uczestników uroczystego zakończenia projektu. Piękne melodie wygrywane na różnych instrumentach przez Pana Vasyla wzbudzały duże emocje, nagradzane były licznymi oklaskami .
Kursy skierowane były głównie do osób 50+, które poprzez kurs e-learningowy zdobywały wiedzę ekonomiczną, a także udoskonalały swoje umiejętności komputerowe. Podczas spotkań kursanci dowiedzieli się m.in. jak właściwie gospodarować budżetem domowym, założyć elektroniczne konto w banku, w jaki sposób sprawdzić oprocentowanie kredytu.
Przy filiżance kawy i pysznym ciastku uczestnicy projektu mogli podzielić się swoimi uwagami i wrażeniami z całości kursu. Każda osoba otrzymała certyfikat ukończenia kursu, a także małe upominki. Serdeczne podziękowania za prowadzone kursy otrzymały także bibliotekarki: Joanna Smogulecka-Mokrzycka oraz Gabriela Cioch. Prowadzącym i organizatorom spotkań miło było słyszeć tak dużo pozytywów nad sensem prowadzenia takich zajęć. Radość uczestników i ich zadowolenie z uzyskanej wiedzy są najważniejsze i dają siłę do dalszej organizacji takich przedsięwzięć.
Projekt "O finansach... w bibliotece - V edycja" był realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Realizatorem projektu była Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, a jego założenia są zgodne z celami Programu Rozwoju Bibliotek.

 

di.jpg
dk.jpg
2011 Zakończenie projektu „O finansach...w bibliotece – V edycja” w Bibliotece w Jerzmanowicach 28.09.2018.
Powered by Joomla 1.7 Templates